Sakarya Beko Servisi

Sakarya  Beko Servisi

İnsanlar senelerdir ev hayatlarını kolaylaştırmak için beyaz eşyaları kullanmaktadır. Buna buzdolabı kullanımı ile başlamışlardır. Daha sonra fırınlar, buzdolapları, çamaşır makineleri kullanılmaya başlanmıştır. Teknoloji geliştikçe mikrodalga fırınlar, dondurucular, klimalar, çamaşır kurutma makineleri ve bulaşık makineleri de üretilmeye başlanmıştır. Özellikle yazın çok sıcak olan şehirlerde çok tercih edilen klimalar sayesinde tek tuşla serinleyebiliriz. Bir tuşla çamaşır kurutma makinesinde ıslak çamaşırlar kurutulabilir. Beyazeşyaların bu kadar faydası varken, tabi olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Beyaz eşyalarımızda ara sıra arızalanmalar da meydana gelmektedir. Beyaz eşya arızaları basit bir şekilde evinizde kendiniz çözebileceğiniz gibi daha karışık arızalar da olabilir. Bunlar da ancak servisin giderebileceği arızalardır. Sakarya yetkili servisler bu konuda hizmet vermektedir. Bu servislerden biri de Sakarya Doruk Teknik Servistir. Firma Sakarya ve çevresinde hizmet veren bir firmadır. Beyaz eşya, klima, kombi veya elektronik ürünlerinizin arızalanması durumunda, hemen firma ile iletişime geçebilirsiniz. Beko marka beyaz eşya sorularınız için Beko servis numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Firma Sakarya beko servisi , Arçelik, Altus, Regal, Samsung, Beko, Vestel gibi markaların hizmetini vermektedir. Firma Sakarya Beko servisi olarak beyaz eşya tamiri gerçekleştirmektedir. Sakarya Beko servisi iletişim için web sitelerini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Beko servis numarası ile onarım ve fiyat bilgisi ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beyaz Eşyaların Arızalanma Nedenleri

Türkiye’de evlerin tamamında buzdolabı olmazsa olmazlardandır. Buzdolabının ömrü yaklaşık 15 ile 17 yıldır. Ama çeşitli ihmaller sonucunda beyaz eşyaların da ömrü kısalmaktadır. Örneğin bakımları düzenli olarak yapılmadığı taktirde, buzdolabının ömrü azalmaktadır. Arıza durumlarına göre buzdolabı hasarının temel iki nedeni vardır. Bunlar; yüksek voltaj dalgalanmasının sebep olduğu arızalar ve bakım eksikliğinin neden olduğu arızalardır.

  • Yüksek Gerilim Dalgalanmasının Sebep Olduğu Buzdolabı Arızaları:

Elektrik hasarları genellikle önemsenmesede çok farklı arızalara neden vermektedir.. Fakat yüksek gerilim dalgalanması sebebiyle oluşan hasarlar buzdolaplarının arızalanmasındaki en önemli nedenlerin başında gelir. Bir elektrik ve gerilim dalgalanmasından kaynaklanan voltajda bir artış olduğunda, buzdolabında elektrik akımının yükselmesine neden olur. Bu dalgalanma nedeniyle de buzdolabı aşırı miktarda ısı üretir. Bu da birçok parçaya zarar verir. Özellikle yüksek voltaj dalgalanmalarından zarar gören üç bileşen, kontrol panosu, kompresör ve buz yapıcıdır. Kontrol panosu, buzdolabındaki en hassas bileşendir. Bu nedenle, bir elektrik akımı dalgalanması aşırı ısı oluşturduğunda kolayca zarar görür. Sakarya Beko teknik servis ile iletişime geçerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Bakım Eksikliğinin Neden Olduğu Buzdolabı Arızaları:

Buzdolaplarına düzenli bakımlar yapıldığında 15 ile 17 yıl arasında kullanılabilir. Düzenli bakım yaptırılmadığı taktirde kullanım ömrü kısalacaktır. Aşınma ve yıpranma sonucu görülen arızaların en yaygın üç nedeni , mekanik olarak kilitlenmiş bir kompresör , fan motorunun arızalanması ve kirli kondenser serpantinleridir.

Arızalar hakkında daha detaylı bilgi almak için Sakarya Beko servisi telefon numarası ile Sakarya Doruk teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz. Sakarya Beko servisi telefon numarası bilgilerine internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir